Raben Group
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
15 sierpnia 2020 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plAktualności
Aktualności
AsstrA Polska wśród 1000 największych polskich firm Logistyka
13 sierpnia 2020 r.

Ranking 1 000 największych firm w Polsce publikowany przez „Gazetę Finansową” pojawia się od kilkunastu lat. Zmieniające się tendencje rynkowe, rozwój technologii cyfrowych oraz sytuacja gospodarcza w kraju warunkują wzrost lub spadek zainteresowania poszczególnymi sektorami. Na przestrzeni trzech lat AsstrA Polska Sp. z o.o. podniosła swoją pozycję w rankingu o 147 pozycji.

więcej
Zmiana systemów pracy w transporcie i logistyce Logistyka
12 sierpnia 2020 r.

Wywołany przez pandemię swoisty boom na doręczenia indywidualne sprawił, że cała branża KEP, będąca naturalnym partnerem zakupów online, zyskała na znaczeniu. Bezkontaktowe formy realizacji dostaw idą w parze z zasadami higieniczno-sanitarnymi, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo konsumentów.

więcej
Pasjonat ciężarówek opowiada o swojej wymarzonej profesji Transport drogowy
11 sierpnia 2020 r.

Na samochody ciężarowe Dirk Stranz zapatruje się właściwie całkiem beznamiętnie. Wytwarzamy pojazdy, żeby przewoziły towary – a powinny to robić bezpiecznie i wydajnie - mówi inżynier Stranz z Mercedes-Benz Trucks, zbiegając po schodach ze swojego biura do holu recepcyjnego w Centrum Rozwojowo-Testowym (EVZ) w Wörth.

więcej
Inwestycja na Pomorzu Logistyka
9 sierpnia 2020 r.

Świadczy o tym chociażby rosnąca liczba przeładunku kontenerów, nowe inwestycje portowe czy możliwość obsługi największych statków transportowych świata. Dynamiczny rozwój sektora e-commerce i transportu morskiego towarów z Chin dostrzega też Rohlig Suus Logistics, który w Gdańsku otworzył nowe centrum logistyczne.

więcej
Security project Van V4, czyli nowe oblicze bezpieczeństwa dostaw Logistyka
8 sierpnia 2020 r.

Branża logistyczna rozwija się dynamicznie. W związku z tym powstają coraz nowe wizje zarządzania łańcuchami dostaw. Zapewnienie bezpieczeństwa w czasie transportu jest kluczowe dla zwiększania satysfakcji Klienta, dlatego odpowiednie zabezpieczenie pojazdu pozwala na uniknięcie przykrych sytuacji.

więcej
Rozwój towarowego transportu kolejowego na osi północ-południe Transport szynowy
6 sierpnia 2020 r.

DB Cargo Polska we współpracy z A.P. Moller - Maersk, jednym z największych armatorów kontenerowych na świecie, łączy polskie porty z południem kraju. Kolejowy serwis kontenerowy realizowany jest na trasie DCT Gdańsk – terminal Schavemaker w Kątach Wrocławskich.

więcej
Firmy znów szukają magazynów buforowych Logistyka
6 sierpnia 2020 r.

Na rynku ponownie rośnie zainteresowanie magazynami buforowymi i składowaniem tymczasowym - taki trend obserwuje operator logistyczny Dachser Polska, który ma sieć magazynów w kraju. W ten sposób firmy próbują przygotować się na jesienno-zimowe szczyty zakupowe oraz zabezpieczyć na wypadek drugiej fali pandemii, która już raz w tym roku zatrzymała dostawy z Azji i wywołała problemy z zaopatrzeniem.

więcej
Rozbudowa zaplecza w głębi lądu Transport wodny
5 sierpnia 2020 r.

Wzrost przeładunku portów morskich w coraz większym stopniu związany jest z potencjałem transportu intermodalnego, który w najbliższych latach stanie się priorytetową gałęzią przewozów towarów zarówno w Polsce jak i w Europie. Rosnący wolumen przeładunków sprawia, że konieczna jest budowa zaplecza logistycznego i modernizacje linii kolejowych.

więcej
70 autobusów na CNG dla warszawskiego MZA Transport drogowy
4 sierpnia 2020 r.

We wtorek 4 sierpnia przedstawiciele zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firmy Solaris podpisali umowę na dostawę 70 niskopodłogowych autobusów miejskich. Pojazdy będą napędzane paliwem CNG, czyli sprężonym gazem ziemnym. Łączna wartość kontraktu to ponad 116 mln złotych.

więcej
Dachser Polska szkoli z obsługi towarów niebezpiecznych Logistyka
4 sierpnia 2020 r.

Dachser Polska, operator logistyczny, który również zajmuje się obsługą towarów niebezpiecznych, zorganizuje w tym roku drugą już serię specjalistycznych szkoleń dla swoich pracowników. Szkolenia dotyczą obsługi przesyłek z materiałami niebezpiecznymi, tzw. ADR-ów i odbędą się w oddziałach Dachser we Wrocławiu oraz w Sosnowcu. Pierwsza seria tegorocznych szkoleń chemicznych miała miejsce w okresie styczeń-marzec w oddziałach operatora w Poznaniu, Gdańsku i Rzeszowie.

więcej
Rozbudowa linii kolejowych w zachodnopomorskich portach Transport szynowy
3 sierpnia 2020 r.

Pierwsze nowe urządzenie sterowania ruchem oraz konstrukcje sieci trakcyjnej zamontowano na stacjach Szczecin Port Centralny oraz Świnoujście. Kolej zwiększa możliwości dostępu do bałtyckich portów. Więcej ładunków pojedzie w dłuższych i cięższych pociągach.

więcej
Rynek cargo próbuje złapać wiatr TSL
1 sierpnia 2020 r.

Dachser Polska reaguje na "nową normalność” w branży frachtu lotniczego. Krok po kroku zwiększa się dostępna przestrzeń ładunkowa i częstotliwość lotów, ale nadal istnieje duża różnica pomiędzy sytuacją sprzed COVID-19 i teraźniejszością.

więcej
Adamów - nowy punkt na logistycznej mapie Polski Logistyka
31 lipca 2020 r.

Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku i oczekiwaniom klientów, Raben Logistics Polska zaznaczyła kolejny punkt na logistycznej mapie Polski otwierając wraz z wieloletnim klientem – firmą MAKRO Cash & Carry Polska, nowy magazyn w Adamowie pod Warszawą. W obiekcie o powierzchni 33 tys. m2 zastosowano wiele rozwiązań, które podwyższają nie tylko wydajność procesu, ale i bezpieczeństwo pracowników.

więcej
Covid-19 wpłynął na wyniki leasingu Transport drogowy
30 lipca 2020 r.

Związek Polskiego Leasingu przedstawił analizę dotyczącą wpływu covid-19 na gospodarkę i wyniki branży leasingowej w pierwszej połowie 2020r. W omawianym czasie firmy leasingowe udzieliły łącznego finansowania na poziomie 29,8 mld zł, przy dynamice rynku -24% r/r. Pozytywna wiadomość płynąca od leasingodawców mówi o dodatnim wyniku całego aktywnego portfela branży na koniec czerwca 2020r. ( +0,6 % r/r).

więcej
Logistyka w gospodarce europejskiej Logistyka
29 lipca 2020 r.

Rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa spowodowało największe załamanie gospodarcze w Europie w ciągu ostatnich 10 lat. W I kwartale 2020 r. w 19 krajach europejskich PKB spadło o 3,8 proc. Według Urzędu Statystycznego Unii Europejskiej Eurostat w 27 krajach UE gospodarka skurczyła się o 3,5 proc.

więcej
W sierpniu w Łodzi nowe centrum logistyczne Logistyka
28 lipca 2020 r.

Amazon tworzy kolejne 500 miejsc pracy w Łodzi, zwiększając zatrudnienie w swoich centrach logistycznych w regionie łódzkim do 1 300 osób.

więcej
Dobre wyniki w pierwszym półroczu Logistyka
27 lipca 2020 r.

ID Logistics specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, podsumował wyniki za II kwartał 2020 r. i ogłosił, że sprzedaż wzrosła o 4,3% do do 776,6 mln euro. 

więcej
20 nowych Actrosów dla producenta okien Transport drogowy
25 lipca 2020 r.

Flota firmy Drutex, jednego z największych producentów okien w Polsce, powiększyła się o 20 Nowych Actrosów – w lipcu zostały one przekazane klientowi w siedzibie dealera Mercedes-Benz Trucks, firmie Autopartner J.A. Garcarek w Ociążu k. Kalisza.

więcej
Targi TRANSEXPO przełożone Transport drogowy
23 lipca 2020 r.

Zarząd Targów Kielce podjął decyzję o przełożeniu XV Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO z października 2020 na czerwiec 2021 roku.

więcej
Brytyjska gospodarka – oczekiwania vs. rzeczywistość Logistyka
22 lipca 2020 r.

Początek roku nie był łaskawy dla gospodarki brytyjskiej. Zarówno wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej jak i pandemia koronawirusa zadały podwójny cios w system ekonomiczny Zjednoczonego Królestwa.

więcej
Innowacyjna formuła dla kolejowego transportu towarowego przyszłości Transport szynowy
21 lipca 2020 r.

DB Cargo Polska w kooperacji z DB Cargo AG, w rybnickim zakładzie taboru kolejowego, wyprodukowała prototyp innowacyjnego wagonu towarowego, z modułową konstrukcją ramy i wymiennymi pudłami. To unikalna konstrukcja i jedyny tego rodzaju, najnowocześniejszy wagon w Europie.

więcej
Nowe centrum używanych pojazdów ciężarowych w Pradze  Transport drogowy
20 lipca 2020 r.

Centrum używanych pojazdów ciężarowych DAF zlokalizowane jest bezpośrednio przy obwodnicy Pragi (autostrada D0, zjazd numer 19). Firma chce sprostać rosnącemu popytowi na terenie Czech i całej Europy. 

więcej
Nowe centrum logistyczne DB Schenker Logistyka
18 lipca 2020 r.

DB Schenker w Luksemburgu rozszerza swoją działalność, otwierając nowy obiekt w pobliżu terminala cargo na lotnisku w Luksemburgu, które jest jednym z głównych portów lotniczych Europy. Powstanie tam nowe centrum logistyczne, które będzie powiązane z europejską i światową siecią DB Schenker, zapewniając bezpośrednie połączenia ze wszystkimi głównymi rynkami konsumenckimi. Nowy obiekt o powierzchni ponad 7000 mkw. pozwoli na stworzenie 100 miejsc pracy.

więcej
Profesjonalni kierowcy wracają do gry Transport drogowy
17 lipca 2020 r.

Po kilku miesiącach przerwy spowodowanej pandemią wirusa COVID-19 rusza pierwsze w tym roku praktyczne, bezpłatne szkolenie kierowców zawodowych w ramach corocznej akcji społecznej "Profesjonalni kierowcy". Szkolenie pod okiem doświadczonych instruktorów z Volvo Trucks odbędzie się 3 IX 2020 r. na Torze Jastrząb (między Radomiem, a Skarżyskiem-Kamienną).

więcej
Zmiany w dyrektywie o delegowaniu pracowników nie dotyczą kierowców Transport drogowy
15 lipca 2020 r.

Reforma dyrektywy o delegowaniu pracowników wchodząca w życie 30 VII zawiera owszem sporo modyfikacji, ale na ten moment jeszcze nie dla transportu drogowego. Kierowcy zostaną objęci poprawką za ponad 1,5 roku i to na specjalnych warunkach wynikających wprost z przyjętego niedawno Pakietu Mobilności.

więcej
Na torach FLIRT-y Transport szynowy
15 lipca 2020 r.

Dzisiaj pierwszy raz na trasę między Sochaczewem i Józefowem wyjechały nowe FLIRT-y. Na początku tego tygodnia odebrano kolejne pięcioczłonowe ezt produkcji Stadlera.

więcej
Import do USA i gwarancje celne Logistyka
14 lipca 2020 r.

Grupa kapitałowa AsstrA nieustannie usprawnia obsługę Klientów korporacyjnych oraz stwarza dogodne warunki współpracy w Stanach Zjednoczonych. W czerwcu br. AsstrA NY Inc. udzieliła organom celnym USA gwarancji celnej (Carrier 3 Bond).

więcej
Już 40 lat na rynku Transport drogowy
11 lipca 2020 r.

Dokładnie 40 lat temu kultowa wówczas furgonetka, Renault Estafette ustąpiła miejsca nowym modelom: Trafic i Master. Od dnia debiutu oba sprzedały się łącznej liczbie niemal pięciu milionów egzemplarzy. U nas Renault Master to lider rynku i segmentu od dwóch lat, a Trafic jest numerem 1 w segmencie Minibus. Dodatkowo marka Renault już 11 rok z rzędu (!) lideruje rynkowi podwozi do zabudowy. 

więcej
Innowacyjna formuła dla kolejowego transportu towarowego przyszłości Transport szynowy
10 lipca 2020 r.

DB Cargo Polska w kooperacji z DB Cargo AG, w rybnickim zakładzie taboru kolejowego, wyprodukowała prototyp innowacyjnego wagonu towarowego, z modułową konstrukcją ramy i wymiennymi pudłami. To unikalna konstrukcja i jedyny tego rodzaju, najnowocześniejszy wagon w Europie.

więcej
To nie koronawirus jest problemem Transport drogowy
9 lipca 2020 r.

W bazie danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA widnieje ponad 25 tys. firm przewozowych. 86% z nich to jednoosobowe działalności gospodarcze. Największą przyczyną ich zadłużenia jest postawa dużych firm, które wykorzystują swoją przewagę nad mniejszymi przedsiębiorstwami.

więcej


« powrót
Biuro Brokerskie Omega