Raben Group
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
26 maja 2020 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plCarrefour Polska przedłuża umowę z operatorem logistycznym
Logistyka

Carrefour Polska przedłuża umowę z operatorem logistycznym

Innowacyjne rozwiązania wspomagające obsługę magazynów

29 czerwca 2016 r.   |  Hubert Hryniewicz

Sieć handlowa Carrefour Polska przedłużyła umowę z operatorem ID Logistics dotyczącą zarządzania centrami dystrybucyjnymi w Będzinie oraz Piotrkowie Trybunalskim.


Magazyn Carrefour ID Logistics - Piotrków Trybunalski   |   Fot. ID Logistics

Wspomniane lokalizacje odgrywają kluczową rolę w systemie regionalnej dystrybucji towarów i zaopatrzenia hipermarketów, supermarketów oraz sklepów franczyzowych w północnej i południowej części kraju.

8 lat współpracy. ID Logistics współpracuje z francuską siecią handlową od ponad 8 lat. Od 2008 r. operator logistyczny zarządza centrami dystrybucyjnymi sieci handlowej w Będzinie, a od 2012 r. w Piotrkowie Trybunalskim. W ramach umowy firma odpowiada za efektywne zarządzanie procesami magazynowymi, w tym składowanie towarów, kompletowanie zamówień w obiegu tranzytowym, pickingowym i cross-dockingowym, logistykę opakowań oraz logistykę zwrotów.

W ciągu tego długiego okresu współpracy, wspólnie z Carrefour Polska, udało się nam zrealizować i wdrożyć wiele innowacyjnych rozwiązań oraz projektów. To podejście skutkuje ciągłą poprawą jakości i optymalizacją procesów logistycznych w zarządzanych przez nas magazynach - powiedział Krystian Mrukwa, dyrektor ds. rozwoju ID Logistics Polska.

Obydwa magazyny są zarządzane zgodnie z restrykcyjnymi wymogami wewnętrznego standardu jakości ID Logistics - CID oraz międzynarodowego certyfikatu IFS Logistics, przyznawanego firmom logistycznym, współpracującym z sieciami handlowymi.

Będzin. Centrum dystrybucyjne w Będzinie, zatrudniające 450 pracowników, ma powierzchnię 46 tys. m². Z tego magazynu do sklepów sieci handlowej w południowej Polsce dostarczane są artykuły spożywcze świeże i suche oraz przemysłowe (m.in. chemia gospodarcza, artykuły higieniczne).

Magazyn podzielony jest na 4 strefy. Wśród zastosowanych tu innowacyjnych rozwiązań technologicznych znajduje się m.in. system monitoringu floty magazynowej oraz skanery pierścieniowe.

Piotrków Trybunalski. Obiekt w Piotrkowie Trybunalskim ma z kolei 18 tys. m² powierzchni. Pracuje tu ponad 200 osób. Stąd do sklepów sieci Carrefour w północnej Polsce dostarczane są artykuły spożywcze wymagające przechowywania, obsługi i transportu w temperaturze kontrolowanej. Magazyn podzielony jest na 4 strefy temperaturowe (0-2ºC - świeże ryby w lodzie, 0-4ºC - mięso, 4-7ºC - owoce i warzywa, 1-4ºC - nabiał) oraz został wyposażony w dwa niezależne systemy chłodnicze - glikolowy i amoniakalny, które zapewniają bezpieczeństwo przechowywania wrażliwych towarów.

W piotrkowskim centrum zastosowano wiele rozwiązań, wspierających efektywność procesów obsługi magazynowej, m.in. nadstawki paletowe do transportu warzyw i specjalne rollkontenery z półkami do transportu artykułów wrażliwych na uszkodzenia. Na szczytach ponad ośmiometrowych regałów zamontowany został system zdalnie sterowanej sygnalizacji świetlnej, który zwiększa bezpieczeństwo pracy.« powrót
Biuro Brokerskie Omega
CYTAT TYGODNIA
Dzięki tunelowi, kierowcy jak po nitce do kłębka, w sposób bezpieczny i komfortowy będą pokonywali trasę, którą do tej pory określali drogą przez mękę.
wiceminister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda o przebiciu drugiej nitki tunelu na Zakopiance