Raben Group
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
26 maja 2020 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plNowe centrum logistyczne Muszkieterów
Logistyka

Nowe centrum logistyczne Muszkieterów

Nowoczesna proekologiczna baza dystrybucyjna

23 maja 2015 r.   |  Janusz Kajda

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w Polsce, zrzeszająca właścicieli supermarketów spożywczych Intermarche oraz typu „dom i ogród” Bricomarche, otworzy w podpoznańskim Swadzimiu nowe centrum magazynowo-biurowe o powierzchni ponad 80 tys. m2.

Główna siedziba grupy w Polsce mieści się w Wielkopolsce już od 1996 r., kiedy to w Poznaniu powstało pierwsze centrum logistyczne i zakupowe. Sześć lat później uruchomiono kolejne magazyny w podpoznańskich Sadach. Otwarcie centrum w Swadzimiu umożliwi dostawę towaru do większej liczby sklepów, a co za tym idzie pozwoli Muszkieterom na zwiększenie obrotów w naszym kraju.

Prężny rozwój Grupy Muszkieterów w Polsce sprawił, że zaistniała potrzeba stworzenia nowoczesnej bazy logistycznej, dostosowanej do rosnących potrzeb naszych dwóch sieci: Intermarche i Bricomarche. Nowe centrum dystrybucyjne i wykorzystywane przy jego budowie innowacyjne rozwiązania zapewnią naszym sklepom sprawną obsługę, a przede wszystkim przyczynią się do dalszego umacniania pozycji grupy na polskim runku i w konsekwencji do skuteczniejszego wcielania w życie strategii Polska CAP 2020 – wyjaśnia Patrick Renault, prezes Grupy Muszkieterów.

Nowoczesne centrum logistyczne w Śwadzimiu powstało w zaledwie 18 miesięcy. Na 75 tys. m2 powierzchni magazynowej znajduje się 66 tys. miejsc paletowych. Jest ono przystosowane m.in. do składowania oraz dystrybucji produktów spożywczych w temperaturach kontrolowanych, produktów świeżych, warzyw, owoców, mrożonek oraz do zarządzania towarami sezonowymi czy wielkogabarytowymi.

W magazynach zostaną zastosowane proekologiczne rozwiązania, takie jak informatycznie sterowany system zużycia dwutlenku węgla do dystrybucji mrożonek w kontenerach, oświetlenie LED czy system segregacji odpadów. Inwestycja została wykonana przez firmę Goldberg na zlecenia Goodman Polska. Umowa zawarta pomiędzy Grupą Muszkieterów a Goodman była największą transakcją na rynku logistycznym w 2014 r.

Wykonanie tegorocznych inwestycji kosztować będzie 485 mln zł. Planuje się do końca dekady otworzyć w Polsce blisko 500 supermarketów. Do końca 2020 r. przeznaczonych zostanie na rozwój obu sieci, w tym na zakup terenów i budowę punktów sprzedaży, około 6 mld zł. Dzięki temu w obu sieciach poważnie wzrośnie zatrudnienie. Obecnie w całej Grupa Muszkieterów pracuje 14 tys. osób. Do 2020 r. zatrudnienie ma wzrosnąć do 32,5 tys. pracowników.« powrót
Biuro Brokerskie Omega
CYTAT TYGODNIA
Dzięki tunelowi, kierowcy jak po nitce do kłębka, w sposób bezpieczny i komfortowy będą pokonywali trasę, którą do tej pory określali drogą przez mękę.
wiceminister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda o przebiciu drugiej nitki tunelu na Zakopiance