Raben Group
LOGISTYKA TRANSPORT DROGOWY TRANSPORT SZYNOWY TRANSPORT WODNY TRANSPORT LOTNICZY
26 maja 2020 r.
Reklama   +48 602 706 846     Kontakt 
UTA
www.pgt.plZapotrzebowanie na powierzchnie logistyczne przewyższa podaż
Logistyka

Zapotrzebowanie na powierzchnie logistyczne przewyższa podaż

2017 dobrym rokiem dla P3

19 lutego 2018 r.   |  Jerzy Konwicki

Właściciel i zarządca obiektów logistycznych, firma P3, odnotowała w ubiegłym roku roku rekordowy wzrost. Portfolio spółki zwiększyło się do ponad 4 mln m2 obiektów logistycznych na dziewięciu europejskich rynkach.


Wskaźniki najmu osiągnęły rekordową wysokość, sięgając 97% na koniec roku. Ponadto firma rozpoczęła budowę blisko 600 tys. m2 nowej powierzchni i finalizując strategiczne zakupy w wielu krajach – w tym nabycie na początku roku znacznego portfolio w Hiszpanii o wartości ponad 240 mln euro. Z końcem roku P3 pozyskał także ponad 100 ha dodatkowych gruntów w Europie, gotowych do zabudowy.

P3 zwiększyło również bazę swoich klientów, witając w swoich progach nowe firmy, takie jak Lamborghini-Ducati, British American Tobacco, Antalis i BSH Electrodomésticos. Deweloper ukończył także budowy obiektów dla dotychczasowych klientów, takich jak FM Logistic, eMAG oraz Kuehne + Nagel. Obecnie z parków logistycznych P3 korzysta ponad 360 firm.

Realizując nasze długoterminowe cele, byliśmy bardzo aktywni w 2017 r., zarówno pod względem działalności deweloperskiej, jak i dokonywania zakupów. Zapotrzebowanie na powierzchnię logistyczną najwyższej jakości nadal przewyższa podaż w prawie wszystkich kluczowych lokalizacjach na terenie Europy i nie widzę żadnych oznak wskazujących na osłabienie tej tendencji. W tym tempie może się okazać, że wartość firmy podwoi się w ciągu kolejnych 3-5 lat – skomentował przyszłość firmy Ian Worboys CEO P3.

Również w Polsce 2017 r. był dla P3 udany. Spółka podpisała umowy najmu na ponad 400 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej, z czego ponad 290 tys. m2 stanowiły nowe kontrakty.

Andrzej Wroński, dawniej dyrektor krajowy na Polskę, który awansował niedawno na stanowisko dyrektora ds. zarządzania aktywami grupy, podsumował 2017 r. następująco: Miniony rok był dla nas bardzo udany. Nie tylko w pełni zrealizowaliśmy strategię rozwoju w Polsce, ale także niemal trzykrotnie przekroczyliśmy, zakładany na początku roku plan budowy nowych obiektów. W każdym z naszych czterech parków rozpoczęliśmy realizację nowych powierzchni. Łącznie oddaliśmy do użytku 190 tys. m2, a kolejne 88 tys. m2 jest w budowie. Ten rok zapowiada się równie intensywnie, choćby ze względu na planowane rozpoczęcie prac na gruncie o powierzchni 50 ha, który kupiliśmy w ubiegłym roku, tuż obok parku P3 Poznań. Szukamy także nowych lokalizacji, gdzie będziemy mogli się dalej rozwijać.« powrót
Biuro Brokerskie Omega
CYTAT TYGODNIA
Dzięki tunelowi, kierowcy jak po nitce do kłębka, w sposób bezpieczny i komfortowy będą pokonywali trasę, którą do tej pory określali drogą przez mękę.
wiceminister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda o przebiciu drugiej nitki tunelu na Zakopiance